Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Alman Heyeti
29.06.2007

ALMAN HEYETİ, ADALET BAKANLIĞI ÇALIŞMALARINI VE UYAP UYGULAMALARINI YERİNDE GÖRMEK ÜZERE ZİYARETTE BULUNDU

25-29 Haziran 2007 tarihleri arasında Alman Kamu Yönetimi Enstitüsünce İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığına ziyaretler düzenlenmiştir.

Adalet Bakanlığı Türk Yargı Teşkilatı hakkındaki sunum Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı tarafından, Türk Adalet Teşkilatında son yıllarda gerçekleştirilen reform çalışmaları hakkındaki sunum ise Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı tarafından 27.06.2007 tarihinde Alman Heyete yapılmıştır. Yapılan bu sunumlardan sonra Alman Heyet Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdürlüğünü, Kanunlar Genel Müdürlüğünü ve Personel Genel Müdürlüğünü ziyaret etmiştir.

28.06.2007 tarihinde Heyet, özel ilgi gösterdiği UYAP Uygulamaları hakkında tüm gün boyunca bilgi almıştır. Heyet güne Bilgi İşlem Dairesi Başkanı makamında ziyaretle başlamıştır. Daha sonra Bilgi İşlem Dairesi Başkanı, Başkan Yardımcısı, Tetkik Hakimleri tarafından UYAP ve Uygulamaları hakkında geniş bir sunum yapılmıştır.

Heyet öğleden sonra Ankara Adliyesine giderek Ankara Adli Yargı Komisyon Başkanı ve Cumhuriyet Başsavcısı makamında ziyaret etmiştir. Heyet makam ziyaretlerinden sonra UYAP Uygulamalarını yerinde incelemeye geçmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığı Hazırlık Bürosunda Cumhuriyet Başsavcı nezaretinde 22. Asliye Hukuk Mahkemesinde Uyap Uygulalarını takip etmişlerdir.

Heyet son olarak Bilgi İşlem Dairesi’nin Gölbaşı’ndaki UYAP Sistem Merkezini ziyaret ederek Uyap sisteminin merkezi yapısı hakında bilgi almıştır. 

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020