Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Alman Heyeti (2008)
26.05.2008

ALMAN HEYETİ, UYAP UYGULAMALARINI YERİNDE GÖRMEK ÜZERE ZİYARETTE BULUNDU

Adalet eski Bakanımız 20-22 Mart 2007 tarihleri arasında Almanya Fedaral Cumhuriyeti Adalet Bakanı  davetlisi olarak Almanya’ya resmi ziyareti esnasında iki ülke arasında adalet ve hukuk alanındaki işbirliğini geliştirmek üzere imzalanmış bulunan “Ortak Açıklama”da öngörülen faaliyetler çerçevesinde, 25-28 Mayıs 2008 tarihleri arasında "E-adalet, Teknolojik Unsurların Kullanımı ile Yargının Modernleşmesi " konusunda Alman hâkimlerden oluşan bir heyet Bakanlığımızın davetlisi olarak çalışma ziyaretinde bulunmuştur.

Heyet 26 Mayıs 2008 tarihinde Bilgi İşlem Dairesi Başkanı makamında ziyaret etmiştir.

Heyete, Başkan Yardımcısı tarafından UYAP hakkında genel bilgiler verildikten sonra UYAP İnternet Hizmetlerinin yaygınlaşma aşamasındaki durumu ile UYAP Eğitimleri ve Uzaktan Eğitim E-Posta ve Serbest Kürsü ile ilgili konular hakkında UYAP Avukat Portalı, UYAP Vatandaş Portalı, UYAP SMS Uygulaması/UYAP Mobil İmza Projesi ve UYAP Entegrasyon çalışmaları UYAP Bilgi Bankası ve Mevzuat Programı bilgilendirme sunumları yapılmış, 27 Mayıs 2008 tarihinde heyetle birlikte Ankara Adliyesine gidilerek UYAP Uygulamaları hakkında yerinde bilgi verilmiştir.

Hukukun üstünlüğünü esas alan, gecikmeyen ve öngörülebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020