UYAP Editör

Windows için :

UYAP Editör v5.0.1

 

Mac için:

UYAP Editör Mac v5.0.1

 

Android  tabanlı işletim sistemleri için:

Uyap Doküman Editör

 

Pardus ve Debian tabanlı işletim sistemleri için:

UYAP Editör Debian v5.0.1

Uyap Editör'de yazıcı üzerinden çıktı alabilmek için bilgisayarınızda "cups-bsd" paketinin yüklü olması gerekmektedir. Pardus-17.2 sürümü için "cups-bsd" paketi zip dosyasına eklenmiştir.

 

Önemli Duyuru

SORU: Doküman Editörüne tıkladığımda siyah ekran gelip gidiyor, Editör açılmıyor ve Editörde imzalama yapamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
 

CEVAP:

1- ADIM: E-imza – M-imza işlemini gerçekleştirebilmeniz için bilgisayarınızda kurulu olan UYAP Editör Programının son versiyonu olması gerekmektedir. Son versiyonu (http://www.uyap.gov.tr/Uyap-Editor) adresinden indirebilirsiniz.

2- ADIM: (Windows 7 ve üzeri için) Bilgisayarım > C Dizini > Kullanıcılar > Size Ait Kullanıcı (Örneğin; Ahmet, Avukat vb.) > .uki Klasörü -> içerisinde bulunan acilisdegerleri.xml ve tercihler.xml dosyalarını siliniz. (MAC Bilgisayarlar İçin ) Apple > GİT > Ana Klasör – . .uki Klasörü (Not: Klasör gizli olduğu için görünür yapmak gerekmektedir. Bunun için klavyenizden (Cmd+Shift+.) tuşlarına bastığınız takdirde gizli klasörler görüntülenecektir.) içerisinde bulunan acilisdegerleri.xml, lastOpened.xml ve tercihler.xml dosyalarını siliniz. Bu işlemlerin ardından UYAP Editör Programını yönetici olarak tekrar çalıştırdığınız takdirde doküman editörünüz açılacaktır.

3- ADIM: Sorunun devam etmesi halinde Denetim Masasından Uyap Kelime İşlemciyi kaldırınız ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Daha sonra (Windows 7 ve üzeri için) Bilgisayarım > C Dizini > Uyap Klasöründeki yedeklerinizi aldıktan sonra Uyap klasörünü siliniz. Yeni yayınlanan editörün 4.2.8 versiyonunu bilgisayarınıza kurunuz.

Önemle Duyurulur.

"Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi"

Sitemizi Bugün : 1712 - Toplam : 13202427 kişi ziyaret etmiştir. © 2020 · WebPortal